ΟΦΑΜ – Τηγανίτης :: 2-1

Untitled-1

God dammit!! Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στην Αμμουδάρα για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Το ματς ορίστηκε στις 10:30 πμ, ώρα μαρτύριο τόσο για τους παίχτες όσο και για τον κόσμο της ομάδας αφού παίζαμε και εκτός έδρας.

Όμως… κόντρα σε όσους ήθελαν τους περισσότερους ποδοσφαιριστές μας να χασμουριούνται κατά την έναρξη του ματς, ο Τηγανίτης μπήκε δυναμικά και επέβαλε τον ρυθμό του απέναντι στον 2ο της βαθμολογίας ΟΦΑΜ, ο οποίος έχει και την πιο παραγωγική επίθεση του πρωταθλήματος μέχρι στιγμής! Η εικόνα της ομάδας μας έφερε πολλά νεύρα στους (εντός των τεσσάρων γραμμών) αντιπάλους μας και λίγο έλειψε να χαλάσει η ηλιόλουστη αυτή μέρα… ας είναι.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε κι ενώ το σκορ ήταν ακόμα στο 0, μια ολιγωρία της άμυνάς μας που κράτησε μόλις 2 λεπτά… ήταν αρκετή για τον ΟΦΑΜ να πετύχει και τα 2 του τέρματα!

Ο Τηγανίτης είχε να διαχειριστεί το διπλό αυτό μούδιασμα και εν μέρη τα κατάφερε. Μείωσε σε 2-1 αλλά η μπάλα στο τέλος δε μας έκανε το χατήρι. Παρ’όλη την πίεση και τις αρκετές τελικές προσπάθειες, δεν ευτυχίσαμε να πετύχουμε και δεύτερο τέρμα.

Σημασία έχει ότι ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο ευχαριστήθηκε μπαλίτσα. Και εκεί είναι το ζουμί! Παρ’όλα τα νεύρα εντός του αγωνιστικού χώρου, η κερκίδα έδειξε το πραγματικό πρόσωπο του ερασιτεχνικού αθλητισμού, αφού τόσο οι φίλαθλοι του ΟΦΑΜ όσο και του Τηγανίτη βρέθηκαν να κάθονται όλοι μαζί… κι ενώ οι σημαίες και τα πανό από τις 2 ομάδες κυμάτιζαν δίπλα δίπλα!

Ανανεώνουμε, λοιπόν, το ραντεβού μας την ερχόμενη Κυριακή, πάλι 10:30 (Jesus!!) στο καμίνι μας το Μαρτινέγκο, μήπως και κόντρα στις Γωνιές καταφέρουμε να δώσουμε τέλος στο αρνητικό σερί των 4 αγωνιστικών χωρίς νίκη!